Kullanım ve Bakım

Masif tezgahınız ustalarımız tarafından koruma yağı uygulandıktan ve alt izalasyon işlemleri yapıldıktan sonra montaja hazır olarak adresinize gönderilir. Tezgahımızı mutfak veya banyo dolabınıza monte ettikten sonra 24 saat boyunca kullanmayınız. 24 saat geçtikten sonra tezgahı üzerine sıvı gelmeyecek şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. 7 gün sonra ise tam dayanıklılık sağlanacaktır. Önemli olan ilk 7 günde tezgahın üzerine sıvı gelmemesidir. Ahşabın lifleri arasında yerleşen yağ 7 gün içinde absorbe olacaktır.

  1. Tezgah üzerinde uzun süre ıslak veya nemli bez bırakmamaya dikat edilmelidir.
  2. Masif tezgahı temizlerken ağır kimyasal temizlik ürünleri kesinlikle kullanılmamalıdır.
  3. Koruma yağı 200 santrigat dereceye kadar dayanıklı olduğu için aşırı sıcak tencere ve tavalarda nihale kullanılmalıdır.
  4. Ekmek, sebze et ve benzeri gıdaları doğramak için mutlaka ekmek tahtası kullanılmnalıdır.

Ürünlerimizde kullandığımız özel yağlar sayesinde tezgahınıza en az iki yıl boyunca ilaveten bakım yapmanıza gerek kalmaz. İki yıl sonunda ince kum bir zımpara yardımı ile zımparaladıktan sonra küçük bir sünger ile firmamızdan temin edeceğiniz özel koruma yağlarından sürebilirsiniz. Olası deformelerde (yanık veya çizik) ince bir zımpara sonrası zarar gören bölgeyi yağlamanız yeterlidir. Uygulamadan sonra lokal olarak yaptığımız tamiratta renk ve ton farkı oluşmayacaktır.

Masif Tezgah Bakımı